Пошук

ДАРУНОК БІБЛІОТЕЦІ АКАДЕМІЇ

Бібліотечний фонд академії поповнився вагомим масивом книг національно-патріотичного спрямування: дочки Павла Дорожинського – відомого українського політичного і громадського діяча, головного редактора журналу ”самостійна Україна“, Голови Центрального проводу ОУН(д) у 2005 – 2015 роках, Оксана і Лариса передали із приватної бібліотеки свого батька бібліотеці нашого навчального закладу комплект наукової, історико-мемуарної, суспільно-політичної і художньої літератури. Передачі книг сприяла багаторічний членОУН, кременчанка Онися Дубчак, яка впродовж чвертьстоліття співпрацювала з Павлом Дорожинським. Організаційну сторону процесу переходу безцінної книжкової колекції до бібліотеки академії забезпечив кандидат історичних наук, доцент кафедри української філології та суспільних дисциплін Олександр Соловей. Саме він організував виставку подарованої літератури в центральному корпусі навчального закладу, яку оглянули науково-педагогічні працівники, студенти і гості академії. Відвідувачі отримали інформацію про джерела та ініціаторів надходження літератури.

Серед отриманих академією книг – твори Олени Теліги, Олега Ольжича, Василя Симоненка, Валерія Марченка, Ігоря Калинця, Валеріана Підмогильного, праці Михайла Грушевського, Миколи Міхновського, Андрія Мельника, Бориса Антоненка-Давидовича, В’ячеслава Чорновола, дослідження Зіновія Книша, Ореста Субтельного, Юрія Липи, Юрія Пундика, Дениса Квітковського, Володимира Сергійчука.

Появились у бібліотеці академії наукові збірники Інституту дослідів Волині (Вінніпег, Канада) ”Літопис Волині“ за 1970 – 1990 роки, ”Документи самвидаву України“, опубліковані в Парижі – Балтиморі в 1972 році, ”Енциклопедія української діаспори“, що видавалась у Нью-Йорку, Чикаго, Мельбурні та Києві, а також такі фундаментальні видання, як ”Біла книга ОУН. На зламі ХХ – ХХІ століть“ і ”Українське підпілля: від УВО до ОУН. Спогади і матеріали“, що побачила світ ще в 1949 році.

Серед авторських досліджень привертають увагу ”Армія без держави“ (Вінніпег, 1981 р.) Тараса Бульби-Боровця, ”Лихо з розуму“ (Париж, 1967 р.) В’ячеслава Чорновола, ”Дослідження та статті“ (Едмонтон, 2006 р.) Яра Славутича і робота Євгена Онацького ”У вічному місті“, що була опублікована в Торонто (Канада) упродовж 1980-х років. Багато авторів представлені кількома книгами.

Цінним придбанням книгозбірні нашого ВНЗ стали часописи української діаспори, де представлені історичні, суспільно-політичні, соціально-економічні та релігійно-філософські дослідження кращих представників національної науки і культури, котрі боролись і творили за межами Великої України. Читачі бібліотеки – науковці і студенти академії – зможуть використати матеріали часописів ”Розбудова держави“ за 1950-і роки, що видавався в Торонто, ”Самостійна Україна“ (Чикаго – Нью-Йорк, США) за 1960-і роки. 1970-і роки представлені журналами ”Сучасність“ (Мюнхен) і ”Український вісник“ (Париж – Балтимор). Три видання презентують 1980-і роки: ”Визвольний шлях“ (Лондон), ”Український історик“ (Нью-Йорк – Торонто – Мюнхен) і щоквартальник Української асоціації незалежної творчої інтелігенції ”Кафедра“ (Торонто – Балтимор).

Вагомий дар – 234 книги національного змістового наповнення та ідейно-патріотичної спрямованості – займуть своє почесне і законне місце на виставкових стендах і стелажах бібліотеки академії. Вони не тільки служитимуть невичерпним джерелом матеріалів для науково-дослідної і навчально-виховної роботи, а й символізуватимуть нову добу в історії нашої духовної культури. Бо назавжди відійшли в минуле ті часи, коли національній літературі ставили тавро ”націоналістичної“, а її автори-патріоти оголошувались ”ворогами народу“. Література вільного народу приходить до вільного читача. І насамперед до студентства – майбутніх творців духовної культури оновленої України.

 
Анонси
Галерея
40
4040
На даний момент 579 гостей на сайті