Пошук

БОРІМОСЯ – ПОБОРЕМО, НАМ БОГ ПОМАГАЄ!

У ці березневі Шевченківські дні, вшановуючи Великого Кобзаря, ми щоразу пов’язуємо його образ із боротьбою нашого народу за волю і незалежність рідної України. У зв’язку з тим, що в нинішній непростій ситуації неможливо згадувати про поета окремо від героїв, які протягом останніх років віддали своє життя у смертельному двобої з агресором, в залі Гуго Коллонтая пройшов звіт мистецьких колективів академії «Борімося – поборемо, нам бог помагає!», присвячений світлій пам’яті Тараса Шевченка і воїнів АТО. Вели програму актори експериментального студентського театру «Пілігрим» Марина Крупенко та Андрій Дубас.

В урочистій тиші концерт відкрив курсовий хор під орудою Василя Сабрана (концертмейстер Іван Добринін) безсмертним Шевченковим «Заповітом» на музику Кирила Стеценка і продовжив піснею «Йде Шевченко по рідному краю» (музика Василя Сабрана, слова Ніни Багнюк).

Уривок з поеми Т.Г.Шевченка «Кавказ», зачитаний актором театру «Пілігрим» Павлом Левицьким, став передсловом, а пісня Сергія Родька на слова Алли Бінцаровської «Над землею тумани» у виконанні Олександри Кир’янчук – світлим реквіємом пам’яті випускникам нашої навчального закладу Миколі Чорному, Дмитрові Напрієнку, Сергію Долгіх, які поклали своє життя за незалежність нашої Вітчизни, та всім воїнам АТО.

Оркестр народних інструментів (керівник і диригент Надія Найчук) запропонував сюїту на козацькі та народні пісні в обробці Василя Сиротюка і разом з Олександрою Кир’янчук звернулися до присутніх із «Кленовою баладою»  (музика та слова Анатолія Матвійчука, аранжування Василя Сиротюка).

Поетичним внеском у програму концерту відзначились Марина Крупенко (уривок «Три душі» з містерії Тараса Шевченка «Великий льох») і Вікторія Петулина («Віз» Олександра Смика).

Пісні на слова Великого Кобзаря прозвучали у виконанні різних музичних колективів академії: музика Станіслава Людкевича  «Сонце заходить» – камерний хор (керівник і диригент Алла Афанасенко, концертмейстер Іван Добринін; музика Миколи Лисенка «Тече вода з-під явора» – чоловічий квартет викладачів у складі Володимира Дзюми, Володимира Іванюка, Петра Клака та Яраслава Міщени; музика народна, обробка Миколи Гвоздя «Встає хмара з-за лиману» – капела бандуристів (керівник і диригент Ірина Харамбура); музика народна, обробка Анатолія Гордійчука «За Байраком, Байрак» – чоловічий ансамбль (керівник Сергій Шегера; музика Адама Дзюби «У перетику ходила» – тріо викладачів у складі Інни Ратинської, Лариси Соляр та Мар’яни Мацюк (керівник оркестрової групи Валерій Яскевич); музика Миколи Лисенка «Чого мені тяжко» – заслужений артист України Микола Швидків (концертмейстер Іван Добринін); музика народна, обробка Андрія Кушніренка «Садок вишневий» – ансамбль викладачів під керівництвом Алли Афанасенко.

Під фортепіанний супровід концертмейстера Івана Добриніна піднесено і витончено прозвучали музичні твори у виконанні юного скрипаля Леоніда Дацюка (Пабло Сарасате «Баскське капріччіо») і його наставника Олега Дацюка (Франц Легар «Угорська фантазія»).

Пісні на слова відомих українських авторів подарували Сергій Шегера (Семен Гулак-Артемовський, арія Андрія з опери «Запорожець за Дунаєм»); чоловічий квартет викладачів  (музика Олександра Білаша, слова Дмитра Павличка «Долиною туман тече»); капела бандуристів (музика Олександра Білаша, слова Ольги Лубської «Пісня про бандуру»); чоловічий ансамбль  під керівництвом Сергія Шегери (музика і слова Ярослава Барнича, обробка Євгена Козака «Гуцулка Ксеня»); тріо викладачів (музика Ігоря Шамо, слова Дмитра Луценка «Зозуленька»); народний художній вокальний ансамбль «Калина» під керівництвом Олени Новик, концертмейстер Іван Добринін (музика Костянтина Мяскова, слова Дмитра Павличка «Веснянка» і музика Михайла Вериківського на слова Тереня Масенка «Як сніги розтануть білі»).

Танцювальним дарунком для глядачів були хореографічні композиції солістів Назара Козаченка та Руслана Довгаля «Обійми мене» у постановці Наталії Ткач і  «Дівочий ліричний» у виконанні художнього народного ансамблю танцю «Горлиця» (керівник і постановник – член Національної спілки хореографів України Андрій Медецький, концертмейстер Тетяна Медецька).

Приємним сюрпризом став виступ кременецького кобзаря, володаря Гран-прі Всеукраїнського фестивалю «Червона рута» Василя Жданкіна, який виконав пісні на слова Тараса Шевченка (музика Андрія Драча «Б’ють пороги» і музика народна в авторській обробці «Ой чого ти почорніло, зеленеє поле»).

Три твори на завершення святкової програми представив симфонічний оркестр (керівник і диригент Володимир Козачок): пісню Геннадія Татарченка на слова Вадима Крищенка «Молитва» із солістами Мар’яною Мацюк та Галиною Хмарою; інтродукцію до «Вечорниць» з драми Тараса Шевченка «Назар Стодоля» і неперевершений «Запорізький марш» Євгена Адамцевича.

Концерт підготували Василь Скоропляс, Василь Райчук, Микола Сиротюк, Лев Харамбура та Олександр Ковень.

 
Анонси
Галерея
2
22
На даний момент 603 гостей на сайті