Пошук

ПРИЧЕТНІСТЬ ДО ТВОРЧОЇ СКАРБНИЦІ НАРОДУ

Звичайно, кожен вихователь ДНЗ знає, що виховання справжніх патріотів своєї Вітчизни необхідно починати змалечку. А невичерпним джерелом для патріотичного і морального виховання дітей дошкільного віку є народні звичаї, обряди і традиції. Саме цій важливій виховній проблемі надає великого значення вихователь ДНЗ №3 м.Кременця Ольга Криволіс. У рамках співпраці дошкільного закладу з Кременецькою гуманітарно-педагогічною академією ім. Тараса Шевченка молодий педагог організувала екскурсію-мандрівку дітей до Етнографічної світлиці рідної альма-матер.

Дитячий десант супроводжувала делегація педагогічних працівників дошкільного закладу на чолі із завідувачем Ольгою Михно та методистом міськвно Оленою Іщук. Разом із дітьми в гості завітали вихователі Оксана Авдійчук, Наталя Левчук, Тетяна Кулінчук, Сніжана Романюк (ІІ молодша група), Ольга Бакуліч і Лілія Камінська (середня група), Лариса Білосевич, Наталя Сорочинська, Анна Бендасюк, Світлана Нестерук (старша група), а також методист Світлана Верещак, вихователь-методист Лариса Птушинська, психолог Ольга Кухаренко та музичний керівник Віталіна Карпюк.

Господиня Світлиці, кандидат філологічних наук, доцент Ірина Комінярська радо зустріла гостей. Ознайомлення з експозицією Етнографічної світлиці науковець здійснила у двох форматах: окремо для маленьких відвідувачів і для їх вихователів. Дошкільнята почули розповіді про українську сорочку-вишиванку та рушники, про старовинний домашній посуд і різне хатнє начиння та навіть притчу про дідову колиску. Педагоги ДНЗ отримали інформацію про особливості та географію збору матеріалів для Світлиці, про авторів представлених експонатів. Було наголошено, що значну частину художніх виробів подарували випускники та нинішні працівники і студенти академії, котрі їх отримали як спадок від давніх родичів, які творили ці справжні дива народних художніх ремесел ще у минулому і позаминулому століттях. Окремо йшлося про символіку й обереговий зміст традиційних елементів українського одягу та національного побуту.


Готуючись до екскурсії в країну творчості, Ольга Криволіс поставила перед собою мету: ознайомити дітей з експонатами Етнографічної світлиці, розвивати інтерес, увагу, уяву, вміння передавати свої почуття від побаченого і почутого, виховувати любов до Батьківщини і народного мистецтва. У своїй роботі вона використовувала легенди та вірші українських авторів про народні символи й обереги, а також символічну скриню із загадками народознавчої тематики.

Діти зацікавлено розглядали витвори рук народних умільців, активно відповідали на запитання вихователя, дружно відгадували загадки, а в результаті – вони провели незабутню мандрівку в країну народного мистецтва і разом із наставниками відчули свою причетність до скарбниці духовних цінностей рідної землі.

Виступ науково-педагогічного працівника академії, доцента Ірини Комінярської та заняття-екскурсія, проведене вихователем дитячого садка Ольгою Криволіс, у сукупності склали оригінальне інноваційне дійство: цікаве й у виховному плані важливе для дітей та інформаційно насичене й у методичному аспекті корисне для педагогів.

В загальному, заняття педагога ДНЗ з дітьми дошкільного віку на навчальній базі академії з участю нашого науковця черговий раз підтвердило необхідність постійної співпраці вищого закладу освіти з дошкільними, шкільними та позашкільними навчально-освітніми установами.

 
Анонси
Галерея
19
1919
На даний момент 611 гостей на сайті