ВІЧНИЙ ІНТЕРЕС ДО ВІЧНОЇ ПРОБЛЕМИ

Таким є неослабний і цілком обґрунтований інтерес до проблем людського довголіття, фізичного і духовного здоров’я людини та до шляхів, методів і засобів його зміцнення та забезпечення. Ця проблематика стала темою засідання круглого столу ”Здоров’я людини та способи його збереження“, присвяченого Всесвітньому дню здоров’я. З метою привернути увагу молоді до питань власного здоров’я організатори заходу – науковці кафедри біології, екології та методики їх викладання – включили до програми засідання висвітлення результатів досліджень взаємозв’язку між способом життя і станом здоров’я, розмову про основні причини порушення здоров’я та шляхи їх подолання, а в загальному – аргументацію необхідності засвоєння та дотримання принципів і правил здорового способу життя.

Саме на цьому наголосила кандидат біологічних наук, доцент Ольга Дух, відкриваючи засідання круглого столу. Дискусію розпочав студент п’ятого курсу спеціальності ”Фізичне виховання“ Костянтин Пікуль тематичним повідомленням ”Функціональні ефекти адаптації серцево-судинної системи до фізичних навантажень“. Конкретну медико-біологічну проблему ”Захворювання шлунка, викликані Helicobacter pylorі“ вирішували магістранти Антоніна Вознюк і Наталія Бондарчук. Не просто складне, а одне з найскладніших питань з царини людського здоров’я ”Онкологічні захворювання: шляхи діагностики, профілактики та лікування“ висвітлювала третьокурсниця Аліна Нечипорук. У майбутнє національної системи охорони здоров’я зазирнула її однокурсниця Анастасія Терещук, яка озвучила тему ”Трансплантація в Україні: смерть від безпорадності…“. У близьку за інтересами й актуальну для студента і майбутнього держави проблему охорони здоров’я молодого покоління спрямували власні конкретні розвідки студентка п’ятого курсу Ріта Косар (”Оцінка соматометричних параметрів тіла учнів старшого шкільного віку Почаївської ЗОШ“) і четвертокурсниця Лілія Матисюк (”Соматометричні показники студентів спеціальної медичної групи КОГПА ім. Тараса Шевченка“). До проблем забезпечення людського здоров’я студенти-біологи продемонстрували професійний підхід: як природознавці вони вели розмову про цілющі якості представників місцевої флори: другокурсник Володимир Шевчук запропонував тему ”Відоме та невідоме про березовий сік“, а його однокурсниця Іванна Свитка – ”Лікувальні та харчові властивості ведмежої цибулі (Allium ursinum L.)“.

Наукове керівництво підготовкою студентів до наукової дискусії здійснили кандидати біологічних наук Ольга Дух, Оксана Гурська й Ілона Михалюк.

Зауважимо, що круглі столи з проблем охорони здоров’я людини для наших науковців-природознавців і майбутніх вчителів біології стали традиційними.

 
Галерея
"Бессерівські студії"
На даний момент 485 гостей на сайті