Пошук

ТРАВНЕВА «ЗЛИВА» В ЛИСТОПАДІ

Це не було парадоксом осінньої погоди: початок листопада в Кременецькій гуманітарно-педагогічній академії ім. Тараса Шевченка ознаменувала  презентація першої збірки віршів молодого поета, студента 21-У групи Павла Старуха під назвою «Злива».

Відкрив поетичне свято безпосередній організатор дійства, кандидат філологічних наук Роман Дубровський, який виступив автором передмови і літературним редактором збірки.

Ведучими програми й активними учасниками презентації були одногрупники молодого автора. Вони демонстрували відеоряд інтерв’ю з викладачами і студентами академії, ознайомили присутніх з цікавими та кумедними сторінками з біографії свого колеги, з великим задоволенням читали окремі його твори і нарешті дали слово автору.

Легко, невимушено і задушевно лилась лірична сповідь Павла Старуха про все на світі: від актуальної громадсько-політичної і глибоко філософської до яскраво пейзажної та щиро інтимної лірики, а згодом переросла у справжню зливу нерозтрачених почуттів, нестримних юначих емоцій – і довгожданою травневою зливою  несподівано захопила, накрила весь зал. І не було жодного байдужого до цього яскравого поетичного потоку ні серед представників старшого покоління (і це зрозуміло), ні серед ровесників (що буває досить-таки рідко).

Приємно вражені почутим, свої думки та вітання висловили педагоги і наставники поета-дебютанта, кандидати історичних наук, доценти Олександр Соловей і Володимир Собчук, викладач педагогічного коледжу Олег Слободенюк, керівник, режисер і постановник студентського експериментального театру «Пілігрим», наставник поета-актора Василь Скоропляс, голова профкому студентів Андрій Заблоцький, літературний редактор газети «Замок» Ніна Багнюк і, звичайно ж, одногрупники.

Проректор з виховної роботи Микола Сиротюк від імені ректора академії, професора Афанасія Ломаковича вручив Павлу Старуху Грамоту.

Особливим моментом презентації став виступ мами поета, завідувача Кременецької центральної бібліотеки для дітей, заступника директора ЦБС по роботі з дітьми Орини Старух. З материнською ніжністю, безмежною любов’ю і трепетною гордістю прозвучали її глибокі слова:  «Шукаю сина у собі…». Звичайно, всі батьки хочуть, щоб діти були забезпечені, отримали відповідну освіту і мали гарну роботу, сім’ю і т.д. Однак відчути таке щастя за свою дитину може далеко не  кожна мати.

Вітаємо автора «Зливи» з такою гарною і цікавою стартовою подією в його житті. Щиро бажаємо, щоб вона не стала руйнівною стихією, що затоплює талант і призводить до «зіркової хвороби», а залишалася вірною Музою, тим життєдайним дощем, який надихає і дає щедрі та неповторні творчі врожаї.

 
Анонси
Галерея
32
3232
На даний момент 481 гостей на сайті