НАША «ГОРЛИЦЯ» – ЗНОВУ В КАРПАТАХ
На початку літа у м. Долина Івано-Франківської області проходив ІІІ Міжнародний фестиваль хореографічного мистецтва «Веселковий розмай». Другий раз поспіль на це мистецьке свято був запрошений народний художній ансамбль танцю «Горлиця» Кременецької гуманітарно-педагогічної академії ім. Тараса Шевченка (художній керівник та балетмейстер – член Національної хореографічної спілки України Андрій Медецький; концертмейстер Тетяна Медецька).
Програма фестивалю була надзвичайно насиченою, адже прибуло 22 хореографічних колективи з різних куточків України (Одещина, Київщина, Львівщина, Рівненщина, Тернопільщина, Івано-Франківщина), які демонстрували українські регіональні, молдавські, грецькі, іспанські, єврейські танці. В рамках фестивалю, крім основних виступів, у був організований концерт для мешканців м. Болехів.
![]() |
![]() |
До складу цієї групи «Горлиці» увійшли студенти різних спеціальностей академії та школярі м.Кременця.
Глядачі дуже гарно і бурхливо реагували на хореографічні номери нашого колективу, а після виступів окремі з них підходили, висловлювали своє захоплення яскравими костюмами і цікавилися, де їх виготовили. Нам особливо приємно було вкотре підкреслити, що за сприяння ректора нашої академії, професора Афанасія Ломаковича ми придбали ці костюми у відомій львівській творчій майстерні «Світлячок» (директор Олена Лисякова), працівники якої шиють сценічний одяг для хореографічних колективів усієї України.
![]() |
![]() |
Після фестивальної програми господарі дійства запропонували цікаві та пізнавальні екскурсії до Гошівського чоловічого монастиря на Ясній горі, де гості мали можливість помолитися біля Чудотворної Ікони Божої Матері; пройти стежками легендарного Олекси Довбуша і його побратимів на Скелях Довбуша; збагатитись змістовною інформацією у Долинському краєзнавчому музеї Тетяни й Омеляна Антоновичів «Бойківщина» і єдиному в Україні Інтерактивному центрі української природничої спадщини; поринути в історію виникнення та побутування бджолярства на Бойківщині та посмакувати різнотравними карпатськими медами у медоварні «Чорна бджола», а також згадати дитинство в «Алеї казок», здійснити прогулянки на човнах і катамаранах.
Сповнені приємними враженнями, танцюристи «Горлиці» повернулись до рідного міста, залишивши на гостинному Прикарпатті частинку свого серця, і висловили бажання відвідати ще раз ці мальовничі місця.