ШВР: ЗУСТРІЧ ХХІ

Відбулась ХХІ зустріч Міжнародного інтеграційного проекту для студентів, магістрантів та аспірантів «Школа відкритого розуму». Цього разу юні інтелектуали зустрілися в Кам’янець-Подільському НУ ім. Івана Огієнка. Темою їхніх дискусій стали «Вітальні цінності сучасної людини». З огляду на тематику засідань ШВР вони проходили під патронатом Міжнародної комісії з прав людини. На дискусійну трибуну виходили юні наковці університету-господаря, Тернопільського НПУ ім. Володимира Гнатюка, НУ «Острозька академія», Київського національного лінгвістичного університету, Харківського національного економічного університету ім. С.Кузнеця та нашої академії. Польську сторону представляли студенти і магістранти Університету Яна Кохановського в Кельцах, Варшавського та Остравського університетів.

Засідання ШВР розпочались методологічними майстер-класами, які підготували доцент Кам’янець-Подільського НУ ім. Івана Огієнка Сергій Волковинський («Які цінності є необхідними для визначення смислу життя?») та його колега Олександр Волковинський («Актуальність «Ареопагітики» Дж.Мільтона у контексті діяльності сучасних мас-медіа»), професори Університету Яна Кохановськеого в Кельцах Олег Лєщак («Вітальні цінності у функціонально прагматичному і культурно-цивілізаційному вимірах») та Ришард Стефанські («Про зворотну сторону людської істоти»), а також професор Тернопільського НПУ ім. Володимира Гнатюка Оксана Лабащук («Вітальні цінності у сміховій та карнавальній культурах»).

На пленарному засіданні студент Остравського університету Дмитро Карпенко вів розмову про мовний і культурний аспекти загальних ознак вітальності людини і тварини, його співвітчизник з Університету Яна Кохановського Патрек Яржбек – про вплив геополітичної експансії на добробут мешканців Європи й Африки. Студентка Кам’янець-Подільського НУ ім. Івана Огієнка Марія Коваленко запропонувала дискусію на тему впливу вітальних цінностей на сприйняття людиною часу, а наша Аліна Демчук «спровокувала» полілог психоаналітичного спрямування «Психосоматика захворювань: «Тіло як маріонетка»».

Група учасників зустрічі досліджувала «Вітальні цінності у суспільно-політичному житті та культурі». Українські науковці аналізували матеріальні основи впевненості людини у собі (харків’янка Юлія Шевчук), а також самоідентифікацію людини через інтерпретацію історії (Максим Сльозкін), християнські цінності у системі загальних вітальних цінностей (Аліна Недветська), зв’язок емоцій та математики (Юрій Яценюк), повага у стосунках між людьми (Юлія Бойко) – усі з Кам’янця-Подільського. Польська наукова зміна з м. Кельце цікавилась питаннями права в охороні життя і здоров’я людини (Томаш Васек), біологічним та соціальними аспектами особистих стосунків (Марія Качор, Катерина Загребельна), зв’язком емоцій із життєвими потребами людини (Пйотр Чайковскі), вольовими аспектами вітальних функцій людини (Ярослав Чарнота).

Диспутанти виясняли і «Вітальні прояви у дискурсах різного типу». Студентка НУ «Острозька академія» Лілія Померлюк побачила такі прояви в реалізації прихованого впливу на людей, Діана Грушанська з Кам’янця-Подільського – у впливі мови ворожнечі на вітальні цінності людини, Аріна Сидоркіна  з Київського лінгвістичного університету – у впливі на свідомість людини сучасного медіа-дискурсу. Польські студенти з Університету Яна Кохановського звернули увагу на підтексти і заборони у спілкуванні (Александра Жебровська), апелювали до вітальних цінностей у журналістиці (Катаржина Островська), до життєвих цінностей у міжнародному спілкуванні (Юстина Єджиковська).


Третій тематичний напрям засідання ШВР – «Вітальні цінності у художній літературі». Наші юні аналітики Ольга Габрик і Оксана Грогуль поділилися зі своїми українськими і польськими колегами результатами власних пошуків «шляху до смерті» у романі С.Кінга «Зелена миля», а Назарій Прокопів і Андрій Колесник демонстрували власне бачення віталізму в романі Уласа Самчука «Темнота». Студентка ТНПУ ім. Володимира Гнатюка Софія Чернявська говорила про безпеку та соціальну комунікацію як базові вітальні цінності. Польські дослідниці Марта Лабащук із Варшави, Кароліна Бугайська і Катаржина Стефанська із Кельце висвітлювали прояви віталізму в текстах сучасних англомовних пісень, в російській поезії, у творчості окремих майстрів пера.

Учасникам ХХІ зустрічі Міжнародного інтеграційного проекту для студентів, магістрантів та аспірантів «Школа відкритого розуму» презентовано десятий том наукового журналу ШВР за темою «Постправда в інформаційному суспільстві». Видання тому здійснене зусиллями Тернопільського НПУ ім. Володимира Гнатюка, Кам’янець-Подільського НУ ім. Івана Огієнка, нашої академії та Університету Яна Кохановського в Кельцах. У складі науково-редакційної ради журналу – кандидат філологічних наук, доцент нашої академії Олена Пасічник. У виданні молоді науковці ЗВО України, Польщі, Росії та Чехії презентують результати колективного інтердисциплінарного дослідження проблем людського спілкування в умовах формування інформаційного суспільства. Серед юних авторів журналу – наші Аліна Сиротюк з темою «Інформаційна війна як складова гібридної війни Росії проти України», Олександра Кульчинська («Вплив парасоціальних стосунків молоді на формування самоідентичності»), Аліна Демчук («Автобіографізм у творчості Галини Гордасевич»), Андрій Колісник і Назар Прокопів («Образ Іншого у прозі Уласа Самчука»). Всі наші автори – майбутні вчителі англійської філології. Їхньою підготовкою до творчої співпраці з колегами різних країн у рамках «Школи відкритого розуму» керувала кандидат філологічних наук, доцент Олена Пасічник.

 
Галерея
Вид на історичний корпус академії
Вид на історичний корпус академіїВид на історичний корпус академії
На даний момент 504 гостей на сайті