Пошук

СПАРТАКІАДА АКАДЕМІІЇ ДО ДНЯ ФІЗКУЛЬТУРИ І СПОРТУ

Освоюємо дартс і бочче

Дартс – це спортивна гра британського походження. Назва походить від англійського слова darts, що в перекладі означає «дротики». Суть гри полягає у киданні дротиків у закріплену на стіні круглу мішень, поділену на 20 пронумерованих секторів з «яблучком» у центрі. Попадання в «яблучко» дає 50 очок, в зелене кільце навколо нього – 25 очок і так далі. Наші студенти успішно освоїли таку не зовсім звичну для нас гру – і це дало змогу провести відповідні змагання із Дартсу, до чого долучилися і представники інших, окрім фізичної культури, спеціальностей.

Змагання проходили диференційовано для дівчат і хлопців. Серед студенток найсильнішою дартсменкою (саме так іменуються представники цього виду спорту) стала другокурсниця спеціальності «Фізична культура» Ольга Ковпак, «срібло» – у її колеги по фаху, студентки першого курсу Варвари Матвієць, «бронза» – в майбутньої вчительки біології, третьокурсниці Катерини Остаповець. Серед хлопців звання кращого дартсмена виборов Остаповець Микола (12-Фс група), а друге і третє місце посіли студенти 21–Ф групи, відповідно, Віталій Довбуш і Микола Роздайбіда. Серед представників інших спеціальностей змагання з дарсту проходили у змішаному варіанті. Тут перемогу здобула майбутній еколог, першокурсниця Богдана Літвінова; друге місце – за Максимом Дзеніком (11-ІФ група), а третє – за студенткою спеціальності «Образотворче мистецтво» Надією Додатчук.

Наші фахівці фізичної культури не залишили без уваги і бочче – оригінальний вид спортивних змагань, що стає для нас традиційним. Змагання з бочче, що також проходили в рамках Спартакіади академії з нагоди Дня фізичної культури і спорту, проводилися за олімпійською системою. Така система принесла перемогу Віталію Довбушу – «срібному» призеру змагань із дартсу, а друге і третє місце поділили між собою першокурсники спеціальності «Фізична культура» Павло Мочальський і Юрій Королишин відповідно.

Студентки гуманітарно-технологічного факультету та факультету соціально-педагогічної освіти і мистецтва продемонстрували, що їм доступний і такий вид спорту, як бочче. Змагання проводилися за олімпійською системою, яка привела до перемоги двох представниць спеціальності «Англійська мова і література», першокурсницю Іванну Шименюк (І місце) і Анастасію Філіпчук (ІІ місце), а третє місце – також за першокурсницею Мариною Олексійчук, студенткою спеціальності «Дошкільна освіта».

Вересневий пляжний волейбол

Виявляється, пляжний волейбол можна культивувати і поза пляжем, і не обов’язково в «купальні» літні місяці. Це з успіхом продемонстрували студенти нашої академії та коледжу в турнірі з цього виду спорту, проведеному в рамках Спартакіади академії. Сім команд академії і коледжу (п’ять чоловічих і дві жіночих) змагалися на «пляжному» волейбольному майданчику за коловою системою. В жіночому секторі змагань волейбольна Фортуна усміхнулася парі «Ольга Ковпак – Альона Рафалюк», другокурсниці спеціальності «Фізична культура» та першокурсниці з «Дошкільної освіти», які обіграли тріо зі спеціальності «Біологія» у складі «Інна Чорненька – Марта Руда – Софія Мірецька».

Вирували пристрасті, зашкалював спортивний запал і не спадав високий рівень напруги вболівальників на «пляжно-волейбольних дуелях» спортивних дуетів з фантастичними та бойовими назвами «Зірковий пил», «Олімпійці», «Дикі Орли», «Нагібатор» і «Надія».

З однаковим рахунком 2 : 0 команда «Надія» (Мирослав Шилюк – Микола Роздайбіда) перемогла усіх своїх суперників і блискуче виграла турнір. На другому місці – «Нагібатор» (Михайло Пуренко – Максим Ширма), який уступив тільки переможцям змагання. Третя сходинка п’єдесталу пошани – за «Дикими Орлами» (Богдан Савчук – Леонід Сімора).

Належний рівень гри і високу спортивну майстерність продемонстрували всі команди. Змагання стали такими яскравими  завдяки самовідданому спортивному супротиву, який вчинили переможцям і призерам турніру «Олімпійці» (Андрій Миколайський – Юрій Королишин) і «Зірковий пил» (Максим Дзенік – Василь Дробинюк).

Турнір обслуговувала суддійська бригада на чолі з головним суддею, доцентом Володимиром Прокоповичем і секретарем змагань Галиною Кедрич.

 

Футзал – «родзинка» Олімпійського тижня

Немає сумніву, що наймасовішим і найяскравішим за спалахами емоцій видом спорту був і залишається футбол. Тож у спортивному залі нашої академії з нагоди Олімпійського тижня та Дня фізичної культури і спорту відбувся турнір із футзалу серед студентських команд навчального закладу. В заключній частині турніру брали участь чотири команди: «Олімпійці» – команда 11-Ф групи, «Надія» – команда 12-Ф групи, «Шахта» – команда 31-Ф групи (зі спеціальності «Фізична культура») та «Удар» – збірна команда четвертих курсів. Ігри відбувалися за Олімпійською системою. Переможця турніру чекав оригінальний приз – право «схрестити футбольні мечі» зі збірною командою викладачів академії. Матчі обслуговували судді, науково-педагогічні працівники кафедри теорії та методики фізичного виховання Василь Довгаль і Галина Кедрич. Обов’язки секретаря змагань виконувала Діана Мартинюк.

За результатами змагань, переможцями стали «Олімпійці», які обіграли «Надію» з рахунком 6 : 3 та «Удар» із рахунком 2 : 1. Друге місце за командою «Удар», яка перемогла «Шахту» (4 : 1), а на третьому місці – команда «Надія». Як і було передбачено, переможець турніру (а цього титулу досягли «Олімпійці») зустрівся у футбольному двобої зі  збірною командою викладачів факультету. Матч був змістовно цікавим і багатим – за ігровою напругою на майданчику,  за емоційною реакцією вболівальників, і навіть за статистичним показником – кількістю забитих голів, що набралося аж 12, з яких 7 «влетіли» у ворота викладачів і на 2 менше – у ворота студентів. Тож студенти переграли своїх наставників і цим підтвердили високу ефективність навчально-фахової та спортивно-тренувальної роботи на факультеті. Голи на свій рахунок записали студенти Ярослав Пташнік, Іван Присяжнюк, Олександр Смик, Павло Мочальський та викладачі Василь Довгаль і Олександр Ястремський. Кращими голеадорами турніру стали Ярослав Пташнік і Василь Довгаль. Успішно справився із функціями судді матчу другокурсник спеціальності «Фізична культура» Микола Роздайбіда.

Не спортом єдиним…

Олімпійський тиждень і Дні фізичної культури і спорту – це не тільки спортивні змагання та турніри, а й заходи культурно-мистецького характеру за змістом, близьким до спортивної тематики. Саме з метою популяризації олімпійського руху, фізичної культури і спорту в нашому навчальному закладі науково-педагогічні працівники кафедри теоретико-біологічних основ фізичного виховання та кафедри теорії та методики фізичного виховання нашої академії спільно з Тернопільським відділенням Національного олімпійського комітету України провели конкурс спортивної фотографії, приурочений Дню фізичної культури і спорту та Олімпійському тижню. У фаховому тематичному конкурсі брали участь студенти всіх курсів спеціальності «Фізична культура». До процесу визначення переможців були залучені користувачі мережі Інтернет, відвідувачі веб-сайту Кременецької гуманітарно-педагогічної академії імені Тараса Шевченка, які за допомогою Мережі виявляли своє ставлення до конкурсних фоторобіт. Тож за кількістю отриманих лайків кращими визнані фотохудожні знахідки на спортивну тематику, представлені фотохудожниками-аматорами із 21-Ф групи; друге місце посіли самодіяльні фотомайстрі із 11-Ф групи, а третє – фотоаматори 22-Фс групи.

Переможець і призери Конкурсу нагороджені Грамотами та цінними подарунками від Тернопільського обласного відділення Національного олімпійського комітету України і Студентського профспілкового комітету нашої академії.

Туристичний квест

Ще одним важливим спортивно-масовим заходом, підготовленим кафедрами фізкультурно-спортивного профілю нашого навчального закладу став туристичний квест, проведений на горі Воловиця, що височіє над Кременцем із протилежної від Замкової гори сторони. Програма включала подолання смуги перешкод, змагання з туристичного футболу та вирішення конкурсних завдань. За результатами змагань були визначені кращі команди в кожному конкурсі та загальний переможець туристичного квесту. Перше місце у смузі перешкод зайняла 31-Ф група, у туристичному футболі - 21-Ф, у конкурсних завданнях – 11-Ф. По підсумку туристичного квесту, загальні місця розділилися наступним чином: перше загальнокомандне місце посіла команда 31-Ф, друге – 21-Ф, третє – 11-Ф групи.

Фінальний акорд

Воля, цілеспрямованість і рішучість характеру формуються і в процесі підготовки, і в ході проведення спортивних змагань, і в постійному прагненні досягати кращих спортивних успіхів і здобувати перемоги в здоровому спортивному протиборстві та суперництві. Саме в такому напрямі і з такою організаційно-виховною метою відбувалися спортивно-масові заходи, приурочені Дню фізичної культури і спорту та Олімпійському тижню в Кременецькій гуманітарно-педагогічній академії імені Тараса Шевченка.

Програмою Днів фізичної культури і спорту та Олімпійського тижня в нашій академії було передбачено проведення відкритої лекції «Олімпійський урок», яку прослухали студенти і викладачі факультету фізичного виховання, біології і психології. Теоретичні викладки лекції знайшли своє практичне підтвердження у проведенні комплексу спортивних змагань з участю студентів академії та Фахового коледжу. Особливою масовістю відзначалися спортивні «баталії» з волейболу. Суддівську бригаду цього сектора спортивних змагань очолював доцент Володимир Прокопович, якому допомагали студенти Дмитро Кужель і Назарій Демидюк. У фінал волейбольного турніру «пробилися» команда 21-Ф групи «Надія» та збірна команда четвертих курсів «Фортуна». «Надія» оправдала надії своїх вболівальників – і другокурсники здобули перемогу над своїми старшими колегами-четвертокурсниками з рахунком партій 2 : 1.

І знову найяскравішим моментом спортивного свята стала зустріч вихованців з їх наставниками, цього разу у складі волейбольних команд  студентів «Надія» та команди викладачів «Досвід». Тож вихованці отримали змогу помірятися силами та майстерністю, вміннями та навичками, продемонструвати свій спортивний характер та прагнення до перемоги  у спортивному двобої зі своїми наставниками. Але, про що і свідчить назва команди викладачів, «Досвід» є досвід – і «Надія» цього разу не оправдала надій своїх уболівальників: рахунок партій 2 : 0 на користь викладацького досвіду в його спортивному  суперництві зі студентським ентузіазмом. І викладачі побажали своїм вихованцям успіхів у майбутній спортивно-педагогічній праці, вдосконалення спортивної майстерності та перемог у спортивних змаганнях різних видів, рангів і рівнів.

Заключним етапом спортивного місяця стало нагородження. Т.в.о. ректора, професор Микола Курач разом із головою первинної профспілкової організації викладачів Василем Трифонюком привітали усіх учасників змагань та вручили грамоти за зайняті призові місця, також нагородили кращих здобувачів вищої освіти за успіхи у навчанні та спорті. А також до Дня фізичної культури та спорту були оголошені подяки за сумлінну працю, професіоналізм і розвиток фізичної культури та спорту усім працівникам спеціальності «Фізична культура».

Дні фізичної культури і спорту та Олімпійський тиждень в Кременецькій гуманітарно-педагогічній академії імені Тараса Шевченка завершилися. Але спортивне життя, оволодіння науками про фізичну досконалість, здоров’я та довголіття людини і навиками їх забезпечення продовжуються і сьогодні, і завтра, і не залишатимуть нас упродовж усього життя. Бо наука бути здоровим – це наука кожного дня!

 
Анонси
Галерея
41
4141
На даний момент 175 гостей на сайті