ПОЛЬСЬКЕ ВИДАННЯ ПРО КРЕМЕНЕЦЬ У КИЄВІ


Польський Інститут у Києві – культурно-освітній державний заклад, що є представництвом Міністерства закордонних справ Республіки Польща,.разом з Центром Польських та Європейських Студій Національного Університету «Києво-Могилянська академія» провели презентацію книги професора Вармінсько-Мазурського університету (Польща) Анджея Шмита «Кременецький ліцей як зразок просвітницької моделі школи на території України у першій половині ХІХ століття» (Кременець, 2012). Книга видана нашим інститутом. Наукову редакцію здійснив завідувач кафедри суспільних дисциплін, доктор історичних наук, професор Генріх Стронський, а літературну – кандидат філологічних наук, доцент Олег.Василишин. Одним із рецензентів виступила проректор з наукової роботи, доктор педагогічних наук Валентина Бенера. Перша презентація українського перекладу видання відбулася у нашому навчальному закладі.

На презентації у Києві були присутні викладачі та студенти НаУКМА, працівники польських дипломатичних представництв на чолі з керівником Консульського відділу Посольства РП у Києві паном Рафалем Вольським, редакції польськомовної газети «Дзєннік Кійовскі», керівники та члени Союзу Поляків України та інші.

Генріх Стронський, який головував на презентації, розповів про обставини появи книги українською мовою, а польський автор розповів про структуру та джерельну базу роботи, висловив вдячність колективу Кременецького гуманітарно-педагогічного інституту за високу оцінку його праці та можливість безпосередньо звернутися до українського читача.

Учасники зустрічі цікавились організацією навчального процесу і змістом навчання, життям студентів, долею відомих викладачів та випускників Кременецького ліцею ХІХ ст. Йшлося також про цінні колекції мінералів, монет, рисунків та бібліотеки, перевезених з Кременця до Києва після закриття Ліцею та відкриття тут Університету.

Книгу Анджея Шмита передано до наукових бібліотек Києва.

 
Галерея
Оранжерея академії
Оранжерея академіїОранжерея академії
На даний момент 647 гостей на сайті