Гуманітарний факультет
Декан – Мазурок кандидат педагогічних наук, доцент |
Гуманітарний факультет утворений у 2015 році шляхом приєднання спеціальностей"Музичне мистецтво", "Образотворче мистецтво". Тут навчається більше 600 студентів денної та заочної форм навчання.Філологічні традиції у навчальному закладі започатковано у першій половині ХІХ ст. Сьогодні мовна палітра академії представлена українською, англійською, німецькою та польською мовами, викладання яких забезпечується трьома кафедрами: англійської філології, німецької філології, української філології та суспільних дисциплін. У складі факультету функціонують також кафедри: гри на музичних інструментах та вокально-хорових дисциплін, методики викладання мистецьких дисциплін.Професорсько-викладацький склад факультету здійснює підготовку бакалаврів і спеціалістів (вчитель англійської мови та зарубіжної літератури, вчитель німецької мови та зарубіжної літератури, вчитель української мови та літератури, вчитель музики, вчитель образотворчого мистецтва). У 2013 році відкрита магістратура за освітньо-професійною програмою «Музичне мистецтво». |
|
|
|
За роки свого існування на факультеті підготовлено понад дві тисячі висококваліфікованих учителів іноземних мов, української мови та літератури, музичного та образотворчого мистецтва, які працюють в освітніх і наукових закладах, у видавництвах, на державній та адміністративній роботі, у громадських організаціях, курсах навчання іноземних мов у нашій країні та за кордоном, у державних і приватних підприємствах. Серед випускників – науковці, проректори вищих навчальних закладів, методисти, директори шкіл та учителі. Факультет академії є основним джерелом поповнення сільських шкіл регіону та області фахівцями. У налагодженні саме цієї лінії роботи вбачається перспектива подальшого вдосконалення інтеграційних процесів між середньою та вищою ланками освіти на шляху зростання академії до регіонального професійного університету.
|
|
Навчальний процес на факультеті забезпечується відповідною матеріальною базою: 8 лекційних аудиторій, 45 навчальних аудиторій, 6 навчально-методичних кабінетів, зал для занять із хореографії, 2 лекційно-концертні зали, 2 ресурсні центри вивчення іноземних мов, відео- та аудіотехніка, мережа Інтернет та Wifi, сучасне програмне забезпечення. У структурі факультету функціонує навчально-методичний центр, бібліотека якого нараховує понад 8 тис. примірників автентичної художньої, навчальної та наукової літератури англійською, німецькою та польською мовами.
|
|
У вивченні іноземних мов акцент зроблено на використання сучасних британських, американських і німецьких підручників та посібників, мультимедійних навчальних програм та інших сучасних інформаційно-комунікаційних технологій.
Функціонують гуртки художньої самодіяльності: капела бандуристів, самодіяльний народний хор, вокальний ансамбль «Калина», народний художній ансамбль танцю «Горлиця», камерний хор, струнний квартет, симфонічний оркестр, студентський театр «Пілігрим», студентська художня група «Натхнення», мистецький гурт «Палітра».
|
|
|
|
На гуманітарному факультеті функціонує наукова лабораторія «Творчість Б.Харчука та У.Самчука: художній літопис ХХ ст.»
Студенти факультету – постійні учасники міжнародного проекту «Школа відкритого розуму», всеукраїнських і міжнарождних студентських наукових конференцій, учасники та переможці мовно-літературних конкурсів.