БІОЛОГІЯ, ПЕДАГОГІКА, СПОРТ: КОНТЕКСТ СИНЕРГЕТИКИ
Формулювання теми і програма Всеукраїнської науково-практичної конференції ”Медико-біологічні та педагогічні основи фізичного виховання і спорту“ свідчать про інноваційний, постнекласичний, синергетичний підхід до вирішення означеної проблематики: тільки в органічному поєднанні здобутків і зусиль медичної, біологічної та педагогічної теорії та практики, а також за умови формування відповідної соціальної інфраструктури, можливе якісне й ефективне вирішення завдань організації фізичного виховання, розвитку спорту та їх позитивного впливу на духовне і фізичне здоров’я людини.
![]() |
![]() |
У підготовці та проведенні такого вагомого за змістом і престижного за значенням наукового форуму були об’єднані організаційно-наукові потенціали Східноєвропейського національного університету ім.Лесі Українки та Кременецького гуманітарно-педагогічного інституту ім.Тараса Шевченка. До складу організаційного комітету, який очолили ректори згаданих ВНЗ, професори І.Я.Коцан та А.М.Ломакович, увійшли проректори з наукової роботи – доктор наук з фізичного виховання і спорту А.В.Цьось і доктор педагогічних наук В.Є.Бенера, провідні науковці профільних кафедр С.П.Козіброцький, В.М.Василюк, В.Г.Папуша, О.М.Довгань, О.О,Бережанський, В.А.Голуб та інші.
![]() |
![]() |
![]() |
На пленарному засіданні прозвучали доповіді відомих фахівців із провідних ВНЗ України. Своєрідним ядром наукового дискурсу став виступ проректора з науково-педагогічної освіти Східноєвропейського НУ ім.Лесі Українки, професора Анатолія Цьося ”Фізичний компонент якості життя студентів“. Розгорнули тематику конференції доповіді доктора педагогічних наук, професора Одеської національної морської академії Івана Ганчара ”Моніторинг результатів досягнень найсильніших команд плавців-призерів на ХХVІ – ХХХ Олімпійських іграх із 1996 по 2012 рр. (ІІІ етап)“; доктора біологічних наук, професора Східноукраїнського національного університету ім.В.Даля Валентина Ляпіна ”Медико-біологічні основи проблем фізичного виховання і спорту“; кандидата біологічних наук, професора Луцького інституту Міжнародного університету розвитку людини ”Україна“ Віктора Чижика ”Особливості фізичного стану різних контингентів дітей і підлітків“; кандидата медичних наук, доцента Запорізького державного медичного університету Світлани Малахової ”Гендерні відмінності та схожість деяких показників функціонального стану висококваліфікованих спортсменів циклічних видів спорту“; кандидата педагогічних наук, професора Міжнародного економіко-гуманітарного університету ім. академіка С.Дем’янчука Лідії Завацької ”Процес становлення і розвитку бойових мистецтв як вимога сучасності“; наукового співробітника НДІ Національного університету фізичного виховання і спорту України (Київ) Олена Талатинник ”Порівняльна характеристика функціональних змін серцевого м’яза висококваліфікованого спортсмена“.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
До програми шести секційних засідань 143 науковці із вищих закладів освіти всіх регіонів України запропонували 92 наукових повідомлення, в яких тематика науково-практичної конференції деталізувалася в теоретично і методологічно обґрунтованих і виокремлених аспектах і напрямах.
![]() |
![]() |
На секційних засіданнях фахівці вивчали ”Історичні, філософські, правові та організаційні проблеми фізичної культури“, ”Професійну підготовку фахівців фізичної культури та спорту“, ”Педагогічні технології навчання фізичної культури“, теми ”Фізична культура, фізичне виховання різних груп населення“, ”Лікувальна фізична культура, спортивна медицина й фізична реабілітація“, ”Олімпійський і професійний спорт“.
Оргкомітет конференції передав бібліотеці гуманітарно-педагогічного інституту подарунок від Національного олімпійського комітету України – бібліотечку енциклопедичної літератури з історії та теорії олімпійського спорту й олімпійського руху в світі та в Україні.
Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції опубліковані у Збірнику наукових праць.