НА МІЖНАРОДНОМУ ПЛЕНЕРІ

У польському місті Пулави в рамках Міжнародного мистецько-наукового симпозіуму відбувся Міжнародний художній пленер за тематикою ”Близькі людині місця“, в якому брали участь митці – художники і критики мистецтва – шести країн: Польщі, України, Словаччини, Словенії, Болгарії та Іспанії. Україну представляли науково-педагогічні працівники нашого інституту, доцент кафедри образотворчого мистецтва та методики його викладання, кандидат мистецтвознавства Олександра Панфілова і старший викладач цієї ж кафедри Дмитро Синенький.

 

 

Організатором та координатором цього мистецького проекту виступило відоме творчими зв’язками з нашим навчальним закладом товариство Форум інноваційності ”Одін“ (м.Краків), а безпосереднім керівником – представник згаданого Товариства Лешек Жебровський, який неодноразово працював на аналогічних пленерах у нашому місті і роботи якого експонувалися на вернісажах, що проходили у виставковій залі нашого інституту за програмою художнього пленеру ”Зустріч у Кременці“.

Особливістю Міжнародного художнього пленеру ”Близькі людині місця“ був обов’язок кожного художника, запрошеного до участі у такому престижному мистецькому форумі, представити свій індивідуальний творчий проект, що передбачав ”пулавську тематику“, зокрема пейзажі міста Пулави та його околиць. Нагадаємо, що подібна вимога – наявність ”кременецького сюжету“ – стояла і перед учасниками Міжнародного мистецько-наукового симпозіуму у місті Кременці.

Післяпленерний вернісаж відбувся у Пулавському культурному осередку ”Будинок хіміка“, який спільно з Пулавською галереєю мистецтв ”Анекс“ і Бюро розвитку сучасного польського мистецтва ”Галерея Лабіринт“ виступив партнером проекту. Художники шести країн представили кілька десятків багатопланових і різножанрових робіт, в яких, як і передбачалося, домінували ”пулавські мотиви“.

 

 

Учасники пленеру показали майстер-класи з живопису для учнів Пулавської мистецької школи. Наші науковці-митці організували спільний майстер-клас на тему ”Кляксографія“. Окрім цього, вони провели заняття з живопису для літніх людей, які відвідують місцеву школу образотворчого мистецтва.

Під час пленеру пройшли зустрічі польських митців і культурно-освітніх діячів з їх зарубіжними колегами. Саме в ході однієї з таких зустрічей  польською стороною була висловлена пропозиція підготувати для підписання Угоду про творчу співпрацю Шуманського університету імені єпископа Костянтина Преславського (Польща) і Кременецького гуманітарно-педагогічного інституту імені Тараса Шевченка (Україна).

Господарі симпозіуму запропонували учасникам пленеру широку культурну програму, одним з елементів якої стали змістовні екскурсії до міста Казимєж Дольний та Пулавським повітом.

 
Анонси
Галерея
Вид на історичний корпус академії
Вид на історичний корпус академіїВид на історичний корпус академії
На даний момент 304 гостей на сайті