Пошук
Головне меню

СРІБЛО ЮВІЛЕЙНОГО ЗЛЬОТУ

Відбувся ХХХ ювілейний зліт Європейської родини шкіл імені Юліуша Словацького. Цьогоріч він проходив у місті Чеський Тешин (Чехія). Місцева гімназія імені Юліуша Словацького приймала гостей із України, Польщі та Чехії. Програма зльоту була різноманітною за формами заходів і насиченою за їх змістом: учасники ювілейних дійств зустрілися з представниками міського самоврядування, здійснили екскурсії містом та його околицями, взяли участь у літературно-музичному вечорі в міському молодіжному клубі, подивилися спектакль “Історія однієї кар’єри” у постановці акторів Тешинського театру, відвідали концерт сучасної музики і, головне, під час проведення кожного заходу активно спілкувалися між собою та із господарями зльоту. Нашу делегацію очолювали ректор інституту, професор А.М.Ломакович, декан факультету іноземних мов, доцент В.Г.Мазурок і викладач польської мови А.І.Шульган.

Серцевиною програми ювілейного зльоту Європейської родини шкіл імені Юліуша Словацького стали тематичні конкурси, що висвітлювали основні етапи життєтворчості видатного польського поета. Участь у таких творчих змаганнях взяли більше 30 конкурсантів. Частина з них декламували твори Юліуша Словацького, інші – демонстрували підготовлені презентації про життєвий шлях і творчі пошуки поета. Однак, найскладнішим у плані підготовки та найяскравішим у сенсі сприйняття явищем конкурсів стала презентація окремих творів Юліуша Словацького в жанрі малої сценічної форми. Саме в останньому конкурсному виді успішно виступили члени нашої делегації, студентки факультету іноземних мов Надія Данік та Ольга Чохрій. Їх творчий виступ приніс їм своєрідну срібну відзнаку: вони нагороджені Дипломом другого ступеня за вдале сценічне втілення образів сестер Аліни і Балладини із п’єси Юліуша Словацького “Балладина”.


Зауважимо, що всі конкурси проводилися польською мовою. А це дало змогу переконатися: учасники зльоту не лише ґрунтовно знають життя і творчість класика польської літератури, а й у достатній мірі володіють його рідною мовою.

За ефективну організаційну роботу із забезпечення активної участі колективу нашого інституту як представника Малої Батьківщини поета  в діяльності Європейської родини шкіл Імені Юліуша Словацького організатори зльоту персонально відзначили ректора, професора А.М.Ломаковича.

 
Анонси
Галерея
5
55
На даний момент 235 гостей на сайті