Пошук

МИСТЕЦЬКИЙ ЮВІЛЕЙ

”Історія мистецького факультету – взірець самовідданої та жертовної праці кількох поколінь педагогічних працівників у справі національного виховання молоді, результатом якого стало формування свідомих громадян із державотворчим устремлінням. Сьогодні викладачі та студенти факультету своєю творчою діяльністю відроджують і примножують славні традиції навчального закладу. У цей ювілейний час зичимо колективу факультету натхнення і наснаги, успіхів у вихованні майбутньої мистецької еліти української нації“, – так говориться у привітанні дирекції та вченої ради Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету ім.Василя Стефаника, надісланому на адресу нашого мистецького факультету з нагоди 20-річчя з часу започаткування підготовки вчителів музики та образотворчого мистецтва.

До свого професійного ювілею науково-педагогічні працівники факультету підготували комплекс мистецьких і науково-методичних заходів, які були насичені творчими знахідками і носили глибокий пізнавальний характер, а в підсумку спрямовувалися на підвищення зацікавленості студентів майбутньою професією, на розкриття їх фахових, інтелектуальних і творчих здібностей. Організаційний комітет із проведення ювілейних заходів очолювала декан мистецького факультету, кандидат мистецтвознавства Л.П.Макаренко.

Досвідчені фахівці, знавці музичного мистецтва В.І.Сабран (кафедра методики музичного виховання та вокально-хорових дисциплін) і В.М.Райчук (кафедра гри на музичних інструментах і хореографії) показали відкриті заняття з хорового класу та основ музичного інструмента. Науковці кафедри образотворчого мистецтва і методики його викладання Ю.Я.Янчук і Б.О.Гуменюк під час майстер-класу ”Об’ємне орігамі“ ознайомили присутніх викладачів і студентів з одним із східних мистецтв паперопластики, причому надали змогу кожному учаснику майстер-класу спробувати опанувати нескладну, але оригінальну методику створення кусудама – декоративної паперової кулі. Доцент кафедри методики музичного виховання і вокально-хорових дисциплін, залужений працівник культури України А.М.Чайковська спільно зі студенткою ІІ курсу Юлією Семеринською на відкритому занятті з хорового диригування продемонструвала методику оволодіння цим складним елементом музичного мистецтва.

У Галереї довоєнної фотографії під керівництвом членів кафедри образотворчого мистецтва та методики його викладання Ю.Я.Янчук і Д.В.Синенького була організована виставка студентських художніх робіт ”Кременецькі пейзажі“, виконаних у різних техніках. Результати своїх творчих пошуків у царині зображувального мистецтва продемонстрували Іван і Тарас Митки (декоративне панно), Сніжана Король (чотири картини на склі за темою ”Квітка нації цвіте, славить сонце золоте“), Роман Ярмолка (диптих ”Діячі УПА“), Ольга Дем’янчук (триптих ”Сільські мотиви“), Олена Маландій (диптих ”Декоративні вази“), Оксана Рижко (”Індійський слон“), Ірина Хараба (”Витинанка“), Галина Стацюк (”Пейзаж“), Юрій Скакальський (”Гірський пейзаж“). Двоє студентів представили власний іконопис: Ольга Літвінчук – ікону ”Нев’янучий цвіт“, Валентина Красевич – ікону Сергія Радонежського.

Саме у дні відзначення ювілею мистецького факультету науковці кафедри образотворчого мистецтва та методики його викладання започаткували нову традицію – систематичне проведення вечорів мистецького кіно. Перший кіновечір приурочили зарубіжному мистецтву. Члени кафедри Н.М.Волянюк і О.В.Павлович провели його під девізом ”Формування художніх стилів образотворчого мистецтва“. Глядачі отримали змогу у світлі вікторіанських ліхтарів за філіжанкою кави поринути у творчий світ Клода Моне, Едгара Дега, Едуарда Мане, Ренуара, які зверталися до них з екрана мовою своїх творів. Науковець цієї ж кафедри І.В.Погонець організувала виставку художньої фотографії ”Кадри нашого життя“, де кожна академічна група мистецького факультету продемонструвала яскраві моменти своїх буднів і свят, педагогічних починань і художніх пошуків.

Кандидати мистецтвознавства О.М.Бойчук і Л.П.Макаренко провели круглий стіл ”Творчі постаті української музичної культури ХХ століття“, за яким, окрім реальних учасників полілогу – музикознавців і студентів факультету, – символічно перебували відомі композитори недавнього минулого, чия творчість склала зміст розмови фахівців: Лев Колодуб, Іван Гіпський, Леся Дичко, Мирослав Скорик, Євген Станкевич, Михайло Вериківський.

Яскравою сторінкою ювілейного тижня став авторський концерт-лекція члена Національної всеукраїнської музичної спілки, музикознавця Мирослави Зайко ”Шевченко і музика“. У лекції було розкрито вплив ”Кобзаря“ на всі жанри української музики, окреслено образ Шевченка у спогадах музикантів-сучасників, прозвучали фортепіанні твори ”Жалібний марш пам’яті Шевченка“ Т.Безуглого, ”Заповіт“ (хор К.Стеценка на музику Г.Гладкого), ”Прелюд пам’яті Т.Шевченка“ Я.Степового, ”Запорізький марш“ М.Лисенка. Кандидат мистецтвознавства О.Г.Легкун ознайомила присутніх з багатогранною творчістю М.Зайко як літературно-музичного лектора-піаніста, котра плідно працює в царині літературно-музичної Шевченкіани.

Ювілейні заходи вийшли за межі нашого навчального закладу: для учнів і вчителів Кременецької ЗОШ № 1 була відкрита виставка студентських графічних і живописних робіт на тему ”Героїчне минуле і сьогодення України“. Школярі і потенційні студенти не тільки побачили роботи майбутніх учителів образотворчого мистецтва, а й ознайомилися з невідомими для них техніками і засобами сьогоднішньої графіки та живопису. Особливий подарунок рідному факультету підготували Євген Найчук та Ірина Поліщук – колишні студенти, а нині дует художнього народного ансамблю ”Горлиця“ (керівник А.С.Медецький): вони стали лауреатами Диплома І ступеня як переможці ІV Міжнародного фестивалю-конкурсу дитячої та юнацької творчості ”Яскрава країна“ в номінації ”Народна хореографія. Дует“.

Завершальним акордом ювілейного тижня мистецького факультету став урочистий концерт ”Живемо Музикою“.

 
Анонси
Галерея
34
3434
На даний момент 867 гостей на сайті